Menu

Poprodejní servis

Naším cílem je poskytnout vám a vaší Čezetě co nejlepší služby. To děláme prostřednictvím služby "Čezeta u Vás doma" s nabídkou servistních a a opravných služeb. To zajistí rychlý a jednoduchý servis kdy, my z vámi pošleme našeho technika, který přijede až před vaše dveře a tam Čezetu opraví a seřídí. S touto službou neplatíte nic navíc. Servis vyřídíme obvykle do 14 dní.

Standardní záruka zahrnutá v ceně

2 roky/40 000 kilometrů

(podle toho, co nastane dříve) na díly a práci.

Rok využívání asistenční služby Europe Assistance, v případě poruchy poskytnutí asistence či doprava skútru do autorizovaného servisu Čezeta a pokrytí nákladů na taxi (do 50 kilometrů) a dále dle potřeby vlaku či autobusu pro řidiče a spolujezdce. Rok využívání služeb 24/7 osobního asistenta (tzv. concierge), který vám pomůže zařídit cokoliv, co budete potřebovat.

Prodloužená záruka

K dispozici je možnost prodloužení delší dobou namísto standardní záruky pouze pro opravy:

4kWh

5 let/80 000 kilometrů

(podle toho, co nastane dříve) na díly a práci.

6 & 8,5kWh

5 let/100 000 kilometrů

(podle toho, co nastane dříve) na díly a práci.

Snadná údržba

Narozdíl od benzínových motocyklů, elektrický motocykl nevyžaduje žádnou výměnu oleje, palivových filtrů, svíček zapalování či emisní kontroly dílů, které bývají součástí údržby - dokonce brzdové destičky mají nižší opotřebení díky plynové rukojeti Sway. Místo toho doporučujeme nechat váš skútr jednou ročně projít celkovou kontrolou motocyklu u Vašeho místního mechanika k zajištění bezpečnostti Vaší Čezety. Vaše záruka nebude ovlivněna v případě, že si nesjednáte takovou prohlídku.

Doporučená údržba trvá okolo jedné hodiny a zaměřuje se především na: stav pneumatik a kol, kontrolu geometrie, kontrolu brzd a výměnu brzdové kapaliny, bezpečnostní kontrolu elektroniky, mechanickou kontrolu rámu a ložisek, vylepšení softwaru Vaší Čezety a také vyzvednutí a přistavení skútru. Máme řadu online videí, aby pomohla vašemu mechanikovi ve všech doporučených úkonech.

Místní servisní partneři

Obvykle vyšleme mobilního technika, který vám vaši Čezetu opraví a zařídí údržbu, to vše u vás doma. Pokud nebudeme schopni přijet k vám, pak můžete využít jeden z našich autorizovaných servisních partnerů. Naším cílem je v blízké budoucnosti rozšířit tyto servisy do každe země v Evropě. Pokud je potřeba rozsáhlá oprava, rádi zařídit dopravu vaší Čezety k nám do továrny v České republice a zpět.

Otázky a odpovědi

Nejčastější dotazy, které dostáváme.
Pokud máte jiné dotazy, prosím neváhejte nás kontaktovat.

PRODEJ

1. Kde si mohu koupit Čezetu?

Na stránce 'Speciální Nabídky' je uvedena připravovaná výroba produkce 506 pro okamžitou rezervaci – nebo si můžete z konfigurátoru objednat motorku na míru. Sestavení a dodávka obvykle trvá 2–3 měsíce.

2. Kam Čezetu doručujete?

Model 506 má EU homologaci a je s ním povolené jezdit ve všech zemích EU a ve Švýcarsku. Můžeme jej dodat i do jiných zemí, s výhradou určitých podmínek týkajících se registrace a poprodejního servisu.

Záruka

3. Jaká je záruka?

Model 506 má standardní dvouletou záruku na dva roky / 40 000 km (506/01 - 506/04), nebo můžete dokoupit prodlouženou záruku na 5 let / 80 000 km (4kWh) nebo 5 let / 100 000 km (6kWh a 8.5kWh).

Údržba

4. Jaká údržba je vyžadována?

Vaše Čezeta 506 nevyžaduje výměnu oleje, palivových filtrů, svíčky, nebo kontroly emisí. Místo toho nabízíme pravidelnou servisní kontrolu u autorizovaného partnera Čezety (najdete jej zde). Zároveň vám při kontrole implementuje všechny dostupné aktualizace, které vaši Čezetu vylepší.

ŘIDIČSKÉ OPRVÁNĚNÍ

5. Jaké řidičské oprávnění potřebuji?

Model 506 je homologovaný v kategorii "A1" (do 11 kW výkonu), to znamená, že v České republice, na Slovensku a v několika dalších státech EU je možné je možné jej řídit s řidičským oprávněním na osobní automobil. Ostatní země, jako Rakousko, Francie a Velká Británie vyžadují jednodenní trénink bez závěrečného testu. Každá země má své vlastní podmínky, v případě dotazů proto kontaktujte prosím své lokální úřady.

6. A co pojištění?

V EU je pojištění odpovědnosti stejné jako u ostatních vozidel a je nabízeno všemi velkými pojišťovnami. V ČR se pohybuje okolo 350 Kč na rok, v závislosti na věku a řidičské historii.

7. Mohu jezdit na dálnici?

Ano, s vaším A1 řidičským oprávněním.

NÁKLADY

8. Kolik stojí palivo?

Provoz Čezety stojí zhruba 21 Kč za 100 km, což je přibližně 1/10 nákladů na provozování dieselového automobilu. Je to pravděpodobně nejlevnější způsob cestování kromě kola.

BATERIE

9. Jak můžu skútr nabíjet?

Jednoduše zapojte kabel do palubní nabíječky a druhý konec do standardní zásuvky 230V. Nabíjení je kompletně automatické a zastaví se ve chvíli, kdy je baterie plná.

10. Jak dlouho trvá nabití baterie?

Baterie se dobíjí rychlostí 42 km za hodinu z domácí zásuvky o napětí 220–240 V. Nabíjení ze zásuvky s nižším napětím bude proporcionálně pomalejší.

11. Jak vím, kdy nabíjet?

Na palubní desce je ukazatel stavu baterie podobný ukazateli stavu paliva. Pokud máte nízkou kapacitu baterie, budete upozornění blikající kontrolkou, doporučujeme vám, abyste přepnuli do nejpomalejšího jízdního režimu.

12. Jsou baterie bezpečné?

Sada baterií je sestavena z článků Panasonic 18650 Li-ion (stejné články využívá Tesla). Jedná se o bezpečné a recyklovatelných článků, které mají dlouhou životnost, pokud jsou správně používány.

13. Jak velký je battery pack?

Máte na výběr mezi 4 kWh, 6 kWh nebo 8.5 kWh.

14. Jaký je dojezd sady baterií?

Nejmenší 4kWh baterie poskytne průměrný dojezd přibližně 85 km, 6kWh 125 km a 8,5 kWh přibližně 170 km. Tato čísla se mohou lišit v závislosti na hmotnosti jezdce, terénu, teplotě, větru a rychlosti.

15. Jakou má životnost má sada baterií?

Testy garantují životnost 2000 cyklů po dobu deseti let, což znamená dojezd 200–300 000 km v závislosti na velikosti baterie. Během tohoto času může kapacita baterie (a dojezd) klesnout o zhruba 20 %, ale bude stále použitelná ať už ve skútru, případně je možné ji zrecyklovat. Sada obsahuje elektronické systémy řízení a nevyžaduje údržbu.

Další

16. Vydává Čezeta nějaký zvuk?

Nevydává prakticky žádné zvuky, není zde ani hnací řemen, který by byl hlučný. Když jedete, slyšíte jen vítr. Pro použití ve městě použijte volitelný Bluetooth reproduktor, který upozorní ostatní účastníky provozu na vaši přítomnost.

17. Mohu jezdit se spolujezdcem?

Ano, je Čezeta je skútr-limuzína s dlouhým sedlem a lištami na nohy a poskytuje dostatek místa pro dalšího cestujícího. Dámy a skotští pánové mohou sedět pohodlně bokem.