Menu

NOVÝ ELEKTRICKÝ TYP 506

Výkon. Harmonie. Snadné řízení.

Elektrický Typ 506 představuje DOKONALOU kombinaci schopností skútru a luxusu s nejlepšími vlastnostmi ve své třídě. Nabízí okamžitý točivý moment, velký dojezd, vynikající řízení a bezkonkurenční ovladatelnost. Výsledkem je prostě RADOST s ní jezdit a vlastnit.

Vlastnosti & Výhody

Až 200 km

DLOUHÁ dojezdová vzdálenost

Velká baterie složená z článků Panasonic® o kapacitě od 4 do 8,5 kWh dojezd až 200 km – nejlepší dojezd na světě mezi elektrickými skútry! Baterie a nabíjení je řízeno počítačovým systémem na míru, který zaručuje maximální pohodlí a bezpečnost.

120 km/h

Rychlost pro jízdu NA DÁLNICI

Hub motor o výkonu 11kW poskytuje točivý moment sportovního motocyklu, díky čemuž je 506 jedním z mála elektrických skútrů, které jsou dostatečně rychlé pro použití na dálnicích. Unikátní kontrolový systém zajišťují, že tato vysoká rychlost je dokonale spojena do jednoho bezchybného, důvěrou inspirovaného zážitku.

100+ let

Kvalita, která má TRADICI

Model 506 je vyvinut a vyroben zde v České republice na základě legendární pověsti Čezety pro vynikající kvalitu a je doplněn o prémiové evropské komponenty od společností jako Sevcon, Rizoma a Beringer. Naším cílem je, aby vydržel na celý život.

EVROPSKÁ HOMOLOGACE

Skútr se řadí do skupiny A1, motocykly o objemu motoru nepřevyšujícím 125 cm3 a je možné ho řídit s řidičským oprávněním pro osobní automobil (v závislosti na legislativě jednotlivých států).

KAROSERIE

Rám z korozivzdorné oceli s komaxitovým nátěrem, hliníková vidlice a tělo z kompozitního materiálu. délka: 200 cm / rozvor kol: 134 cm výška sedadla: 78 cm / výška světla: 50 cm / délka sedadla: 70 cm / kola: přední 110/90 - 13 a zadní 130/70-R13 hmotnost bez baterie: 115 kg hmotnost s baterií: 137 kg (506/01) / 147 kg (506/02 a 506/03) / 155 kg (506/04).

ČEZETOU VYLAĎENÝ MOTOR

506/01 nominalní 5.7 kW / maximální 8 kW nabízí zrychlení 0-50 km/h za 5.5 sekundy a maximální rychclost 85km/h (ekvivalent skútru 125cc) 506/02 nominální 9.2 kW / maximální 11 kW nabízí maximální rychlost 120 km/h (ekvivalent skútru 250cc). Verze s větší baterií /03 and /04 nabízejí mírně snížené hodnoty těchto vlastností.

BATERIE

Baterie Čezeta využívá osvědčené vysoce výkonné články Panasonic 18650 (stejné jako Tesla) integrované do systému správy baterie Čezeta. Model 506/01 má kapacitu 4 kWh s jmenovitým napětím 84 V a nabízí dojezd 70 km až 100 km. Modely 506/02 a 506/03 mají o 50% větší 6kWh baterii s jmenovitým napětím 84V, které nabízejí dojezd 100 km až 150 km. Model 506/04 je vybaven 8,5 kWh baterií se jmenovitým napětím 84 V a nabízí dojezd 140 km až 200 km.

VÝKONNÁ pohoná jednotka

Všechny Čezety používají 3-fázové bezuhlíkové motory v zadním kole, aby poskytly co nejvíce prostoru pro umístění baterií. Díky pokročilému počitačovému modelování a analýze k zajištění optimálního výkonu, jsou patrně nejsilnějšími motory a poskytují točivý moment 120 Nm.

SPOLEHLIVÁ baterie

Battery pack s články PANASONIC® je vyráběn zde v České republice a byl důkladně testován, aby poskytoval spolehlivý dojez. Měl by si po 5 letech měl zachovat 80% kapacity. Až nastane čas beterii vyměnit, model 506 je navržen tak, aby její budoucí vylepšení bylo prací na 10 minut.

HLADKÁ jízda

V modelu 506 používáme vysoce výkoný regulátor Sevcon GEN4. Díky své špičkové technologii poskytuje nejvyšší dostupný poměr výkonu a hmotnosti s nejmodernějším vektorovým řízením, které zlepšuje trakci a citlivost motoru.

MODERNÍ zabezpečení

Naše aplikace GSM / GPS představuje uživatelsky přívětivý a jednoduchý způsob ovládání prostřednictvím WEBU nebo SMARTPHONU. To vám umožní zobrazit polohu vašeho modelu 506 v reálném čase, zóny geofence a v případě potřeby vzdáleně zabránit provozu. Rovněž udržuje deník pro sledování používání.

CHARISMATICKÝ Design

Organicky plynoucí kontury Čezety vznikly v aerodynamické době padesátých let, jako svědectví estetiky kosmického věku. Model 506 se přizpůsobil kompozitové karoserii a rámu, díky kterým i navzdory své velikosti váží pouze 137 kg.

Krásné ELEGANTNÍ budíky

Vybavení modelu 506 je jednoduché a klasické. Je vyrobeno legendárním britským výrobcem "SMITHS" a připomíná originální budíky Čezety z padesátých let. Jsou to ale moderní budíky, které měří rychlost, ujetou vzdálenost a zbývající kapacitu baterie. Zasazeny jsou v klasickém bílém rámu, doplněném o chromovaný rámeček.

TŘI SKÚTRY v jednom

SkillSwitch™, navržený a vyrobený společností Čezeta, transformuje motel 506 na tři motocykly, z nichž každý je speciálně přizpůsoben jízdním schopnostem. Nezkušení mohou začít na stupni 3 s pocitem z jízdy jako na mopedu a vypracovat se až na stupeň 1 s výkonem jako u sportovních motocyklů. Změna jízdních režimů je jednoduchá, přepnutí se provede pouhým otočením rukojeti, kdykoliv během jízdy. K dispozici je dokonce i zpátečka, která usnadňuje pohyb Čezety ve všech směrech.

VARIABILNÍ rekuperace

Další patentovanou inovací od Čezety je SWAY rukojeť, která vám pomáhá řídit motocykl na milimetr přesně. Otočte k sobě pro přidání plynu – otočte od sebe pro zpomalení a současně k vrácení energie zpět do baterie. Jakmile si zvyknete, nebudete chtít nic jiného!

Brzdový systém NA MÍRU

Brzdový systém byl vyvinut speciálně pro využití vidlic modelu 506 a zadního elektromotoru, celokruhový hydraulický systém (CBS) má skvělý brzdný výkon. Můžete bezpečně zpomalit z 50 km/h na 0 na pouhých 8 metrech, což je o mnohem efektivnější než u běžných motocyklů. Pokud se podíváte na brzdový systém zblízka, můžete si všimnout roztomilého detailu…chro chro!

SBĚRATELSKÝ štítek

Každá motorka je označena touto speciální plaketkou, které potvrzuje historickou hodnotu Čezety.

RYCHLÉ nabíjení

Výkonná palubní nabíječka byla navržena výhradně pro použití v automobilovém průmyslu. Nabíječka o výkonu 1.8 kW u modelu 506 MŮŽE DOBÍT BATERKU NA DOJEZD 42KM BĚHEM JEDNÉ HODINY nabíjení. Lze ji zapojit do běžné domácí zásuvky kdekoli na světě. K dostání je i adaptér 'Typ 2', který je možné připojit k nabíjecím stanicím, přičemž naše pokročilé elektronické ovládání zajistí optimální nabíjení baterií.

PŘIZPŮSOBITELNÉ úložné prostory

Model 506 má mnoho úložných prostor. Pod sedadlem je uzamykatelná odkládací schránka lemovaná kobercem, dále je zde zadní stojan / zámek helmy, přední stojan a pouzdro (které může nést až 15 kg) a kožený držák na láhev vína u prostoru pro nohy. Kožené brašny, vozíky a další příslušenství je k dispozici na objednávku.

"Věřte tomu, že tohle je z těch elektrických strojů,
které jsem měl možnost za poslední rok testovat,
a bylo jich ke 30ti, tak tohle je jeden z největších
poutačů pozornosti, ale takové laskavé, milé pozornosti,
kdy vidíte, že to v lidech vzbuzuje POZITIVNÍ emoci."
JAN STANĚK, Motocyklový novinář

Cestujte ZDARMA celý život

Pomáháme našim majitelům postavit jednoduché solární nabíječky. Typický systém, jako ten na obrázku níže, využívá 4 solární panely ke generování až 320 Wh. Během průměrného dne by měl VYGENEROVAT 50 km DOJEZDOVÉ VZDÁLENOSTI… pomocí bezplatné energie od slunce. :)

Poprodejní servis

Naším cílem je poskytnout vám a vaší Čezetě co nejlepší služby. To děláme prostřednictvím služby "Čezeta u Vás doma" s nabídkou servistních a a opravných služeb. To zajistí rychlý a jednoduchý servis kdy, my z vámi pošleme našeho technika, který přijede až před vaše dveře a tam Čezetu opraví a seřídí. S touto službou neplatíte nic navíc. Servis vyřídíme obvykle do 14 dní.

Standardní záruka zahrnutá v ceně

2 roky/40 000 kilometrů

(podle toho, co nastane dříve) na díly a práci.

Rok využívání asistenční služby Europe Assistance, v případě poruchy poskytnutí asistence či doprava skútru do autorizovaného servisu Čezeta a pokrytí nákladů na taxi (do 50 kilometrů) a dále dle potřeby vlaku či autobusu pro řidiče a spolujezdce. Rok využívání služeb 24/7 osobního asistenta (tzv. concierge), který vám pomůže zařídit cokoliv, co budete potřebovat.

Prodloužená záruka

K dispozici je možnost prodloužení delší dobou namísto standardní záruky pouze pro opravy:

4kWh

5 let/80 000 kilometrů

(podle toho, co nastane dříve) na díly a práci.

6 & 8,5kWh

5 let/100 000 kilometrů

(podle toho, co nastane dříve) na díly a práci.

Snadná údržba

Narozdíl od benzínových motocyklů, elektrický motocykl nevyžaduje žádnou výměnu oleje, palivových filtrů, svíček zapalování či emisní kontroly dílů, které bývají součástí údržby - dokonce brzdové destičky mají nižší opotřebení díky plynové rukojeti Sway. Místo toho doporučujeme nechat váš skútr jednou ročně projít celkovou kontrolou motocyklu u Vašeho místního mechanika k zajištění bezpečnostti Vaší Čezety. Vaše záruka nebude ovlivněna v případě, že si nesjednáte takovou prohlídku.

Doporučená údržba trvá okolo jedné hodiny a zaměřuje se především na: stav pneumatik a kol, kontrolu geometrie, kontrolu brzd a výměnu brzdové kapaliny, bezpečnostní kontrolu elektroniky, mechanickou kontrolu rámu a ložisek, vylepšení softwaru Vaší Čezety a také vyzvednutí a přistavení skútru. Máme řadu online videí, aby pomohla vašemu mechanikovi ve všech doporučených úkonech.

Místní servisní partneři

Obvykle vyšleme mobilního technika, který vám vaši Čezetu opraví a zařídí údržbu, to vše u vás doma. Pokud nebudeme schopni přijet k vám, pak můžete využít jeden z našich autorizovaných servisních partnerů. Naším cílem je v blízké budoucnosti rozšířit tyto servisy do každe země v Evropě. Pokud je potřeba rozsáhlá oprava, rádi zařídit dopravu vaší Čezety k nám do továrny v České republice a zpět.

Otázky a odpovědi

Nejčastější dotazy, které dostáváme.
Pokud máte jiné dotazy, prosím neváhejte nás kontaktovat.

PRODEJ

1. Kde si mohu koupit Čezetu?

Na stránce 'Speciální Nabídky' je uvedena připravovaná výroba produkce 506 pro okamžitou rezervaci – nebo si můžete z konfigurátoru objednat motorku na míru. Sestavení a dodávka obvykle trvá 2–3 měsíce.

2. Kam Čezetu doručujete?

Model 506 má EU homologaci a je s ním povolené jezdit ve všech zemích EU a ve Švýcarsku. Můžeme jej dodat i do jiných zemí, s výhradou určitých podmínek týkajících se registrace a poprodejního servisu.

Záruka

3. Jaká je záruka?

Model 506 má standardní dvouletou záruku na dva roky / 40 000 km (506/01 - 506/04), nebo můžete dokoupit prodlouženou záruku na 5 let / 80 000 km (4kWh) nebo 5 let / 100 000 km (6kWh a 8.5kWh).

Údržba

4. Jaká údržba je vyžadována?

Vaše Čezeta 506 nevyžaduje výměnu oleje, palivových filtrů, svíčky, nebo kontroly emisí. Místo toho nabízíme pravidelnou servisní kontrolu u autorizovaného partnera Čezety (najdete jej zde). Zároveň vám při kontrole implementuje všechny dostupné aktualizace, které vaši Čezetu vylepší.

ŘIDIČSKÉ OPRVÁNĚNÍ

5. Jaké řidičské oprávnění potřebuji?

Model 506 je homologovaný v kategorii "A1" (do 11 kW výkonu), to znamená, že v České republice, na Slovensku a v několika dalších státech EU je možné je možné jej řídit s řidičským oprávněním na osobní automobil. Ostatní země, jako Rakousko, Francie a Velká Británie vyžadují jednodenní trénink bez závěrečného testu. Každá země má své vlastní podmínky, v případě dotazů proto kontaktujte prosím své lokální úřady.

6. A co pojištění?

V EU je pojištění odpovědnosti stejné jako u ostatních vozidel a je nabízeno všemi velkými pojišťovnami. V ČR se pohybuje okolo 350 Kč na rok, v závislosti na věku a řidičské historii.

7. Mohu jezdit na dálnici?

Ano, s vaším A1 řidičským oprávněním.

NÁKLADY

8. Kolik stojí palivo?

Provoz Čezety stojí zhruba 21 Kč za 100 km, což je přibližně 1/10 nákladů na provozování dieselového automobilu. Je to pravděpodobně nejlevnější způsob cestování kromě kola.

BATERIE

9. Jak můžu skútr nabíjet?

Jednoduše zapojte kabel do palubní nabíječky a druhý konec do standardní zásuvky 230V. Nabíjení je kompletně automatické a zastaví se ve chvíli, kdy je baterie plná.

10. Jak dlouho trvá nabití baterie?

Baterie se dobíjí rychlostí 42 km za hodinu z domácí zásuvky o napětí 220–240 V. Nabíjení ze zásuvky s nižším napětím bude proporcionálně pomalejší.

11. Jak vím, kdy nabíjet?

Na palubní desce je ukazatel stavu baterie podobný ukazateli stavu paliva. Pokud máte nízkou kapacitu baterie, budete upozornění blikající kontrolkou, doporučujeme vám, abyste přepnuli do nejpomalejšího jízdního režimu.

12. Jsou baterie bezpečné?

Sada baterií je sestavena z článků Panasonic 18650 Li-ion (stejné články využívá Tesla). Jedná se o bezpečné a recyklovatelných článků, které mají dlouhou životnost, pokud jsou správně používány.

13. Jak velký je battery pack?

Máte na výběr mezi 4 kWh, 6 kWh nebo 8.5 kWh.

14. Jaký je dojezd sady baterií?

Nejmenší 4kWh baterie poskytne průměrný dojezd přibližně 85 km, 6kWh 125 km a 8,5 kWh přibližně 170 km. Tato čísla se mohou lišit v závislosti na hmotnosti jezdce, terénu, teplotě, větru a rychlosti.

15. Jakou má životnost má sada baterií?

Testy garantují životnost 2000 cyklů po dobu deseti let, což znamená dojezd 200–300 000 km v závislosti na velikosti baterie. Během tohoto času může kapacita baterie (a dojezd) klesnout o zhruba 20 %, ale bude stále použitelná ať už ve skútru, případně je možné ji zrecyklovat. Sada obsahuje elektronické systémy řízení a nevyžaduje údržbu.

Další

16. Vydává Čezeta nějaký zvuk?

Nevydává prakticky žádné zvuky, není zde ani hnací řemen, který by byl hlučný. Když jedete, slyšíte jen vítr. Pro použití ve městě použijte volitelný Bluetooth reproduktor, který upozorní ostatní účastníky provozu na vaši přítomnost.

17. Mohu jezdit se spolujezdcem?

Ano, je Čezeta je skútr-limuzína s dlouhým sedlem a lištami na nohy a poskytuje dostatek místa pro dalšího cestujícího. Dámy a skotští pánové mohou sedět pohodlně bokem.