Podstata kvality

Precizně zpracovaná, zábavná a stylová, luxusní Čezeta 506 útočí na lidské emoce kombinací nadčasového designu a špičkového výkonu.


Vlastnosti

150-200km
Baterie Panasonic a elektronika Čezeta
Čezetu můžete nabíjet prakticky z jakékoliv zásuvky na světě. Kompletní elektronický a počítačový systém je vyvinutý speciálně pro Čezetu a zajišťuje kontrolu, řízení a ochranu baterie pro maximální bezpečnost a dlouhověkost.

123km/hod
Výkon pod kontrolou
Nejvýkonnější HUB motor na světě, unikátní obousměrná plynová rukojěť a programovatelný přepínač jízdních režimů. Vše perfektně odladěno pro dokonalou jízdu.

50 let
Dokonalé zpracování
Každá Čezeta je ručně vyrobena "zlatýma českýma rukama" techniků Čezety přímo pro svého zákazníka. Díky tomu je možné udělat individuální úpravy a zajistit špičkovou kvalitu. Čezeta je díky své kvalitě stroj pro několik generací.Elektrický model 506 je dostupný:
● ve dvou výkonových variantách, 506/01 a 506/02
● s osobní asistenční službou 24/7 po dobu jednoho roku
● v deseti barevných variantách
● se šesti kusy volitelného příslušenství

EVROPSKÁ HOMOLOGACE
Skútr se řadí do skupiny A1, motocykly o objemu motoru nepřevyšujícím 125 cm3 a je možné ho řídit s řidičským oprávněním pro osobní automobil (v závislosti na legislativě jednotlivých států).

KAROSERIE
Rám z korozivzdorné oceli, tělo z kompozitního materiálu a ozdobné prvky z chromované oceli.
délka: 200 cm / rozvor kol: 134 cm
výška sedadla: 78 cm / světlá výška: 15 cm
délka sedadla: dostačující na to, aby se k vám pohodlně vešel i pasažér.
kola: zadní - 130/90/-13 / přední - 110/70/13
hmotnost bez baterie: 115 kg
hmotnost s baterií: 137 kg (506/01) / 147 kg (506/02)

VYLADĚNÝ MOTOR ČEZETA
506/01 nominální výkon 5.7kW / boost 8kW nabízí zrychlení 0-50 km/h za 4,5 sekundy a maximální rychlost 85km/h (lepší než skútr 125cc).
506/02 nominální výkon 9.2kW / boost 11kW nabízí zrychlení 0-50 km/h za pouhých 2,7 sekundy a maximální rychlost 120 km/h (stejně jako sportovní skútr 300cc)

BATERIE
Čezeta využívá ověřené vysoce výkonné baterie Panasonic 18650 (stejné baterie využívá i Tesla), které jsou integrovány do systému Čezeta Battery Management System.
Model 506/1 obsahuje sadu baterií o kapacitě 4kWh s napětím 84V a umožňuje průměrný dojezd 80–100 kilometrů.
Model 506/2 obsahuje o 50 % větší sadu baterií o kapacitě 6kWh s napětím 84V a umožňuje průměrný dojezd 120–150 kilometrů.

NABÍJENÍ
Výkonná vestavěná nabíječka o výkonu 1,8kW umožňuje nabíjení z kterékoliv standardní zásuvky (90V–260V) s rychlostí 42 kilometrů jízdy za hodinu nabíjení. Nabití do 80 % trvá 2 hodiny (pro model 506/1) nebo 3 hodiny (pro model 506/2). V rámci volitelného příslušenství je také možné zakoupit speciální prodlužovací kabel s konektorem typu 2 pro možnost nabíjení kdekoliv a kdykoliv (viz níže).

BRZDY A PNEUMATIKY
Přední kotoučová brzda - jeden kotouč (506/1), dva kotouče (506/2), zadní kotoučová brzda - jeden kotouč
Kombinovaný brzdový systém
Vlastní dvoupístkové plovoucí brzdové třmeny
Parkovací brzda
Pneumatiky Michelin 130/90-13 zadní a 110/70 - 13 přední

ZÁKLADNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ
Volič tří jízdních režimů a zpátečky na levé rukojeti
Bezpečnostní systém pro předcházení kolizím
Výkonná vestavěná nabíječka o výkonu 1,8kW a třímetrový kabel pro zapojení do standardních zásuvek
Přední úložné kapsy
Tachometr, ukazatel najetých kilometrů a ukazatel kapacity baterie
Spínací skříňka s klíčem, zámek řízení
Dvoutónový klakson
Nožní vypínač baterie
Dva 5V USB konektory
Nosič zavazadel, a úložný prostor pod sedadlem

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
1/ Větrný štít - vyrobený na Slovensku. Stejný, jako původní štíty vyráběné v 60. letech.
2/ Bílé boky pneumatik - vyráběné v České republice firmou Mitas.
3/ Alarm GPS/GSM CAN - vyrobený v České republice. Tento alarm se připojí na elektroniku skútru a dá se pohodlně ovládat pomocí mobilní aplikace.
4/ Adaptivní světlomet - LED "naklánějící se" světlomet s inteligentním úhlem náklonu, který kompenzuje světlo v karoserii. Při náklonu či v zatáčce se u světlometu na každé straně automaticky aktivují doplňková LED světla a optika a zajistí, že paprsek světla bude tam, kde má být - na silnici - a to při náklonu až do třiceti stupňů.
5/ Bluetooth reproduktory - vyráběny v České republice. Ještě bezpečnější reproduktory, které se dají jednoduše připojit k chytrému telefonu.
6/ Nabíjecí kabel pro nabíjení z veřejných dobíjecích stanic - třímetrový kabel s konektorem typu 2 pro nabíjení z veřejných dobíjecích stanic. Rychlost nabíjení je až dvakrát rychlejší, než při nabíjení z běžné zásuvky.Méně váhy. Méně odpadu.

Čezeta má přirozený design s měkkými konturami, který má výbornou aerodynamiku a odkazuje na "kosmickou dobu" padesátých let. Model 506 pokračuje v myšlence aerodynamiky a úspory hmotnosti z původních modelů. Při konstrukci bylo dbáno na každý detail a odlehčení všech součástek. Díky tomu má Čezeta vynikající poměr výkonu a hmotnosti.

Vyrobeno lidmi pro lidi

Rám, vidlice, řízení, brzdy, kola, karoserie, sedlo a kompletní elektronika. To vše bylo během tří let vyvinuto zaměstnanci Čezety speciálně pro tento stroj. Několik součástí skútru je patentováno a přináší uníkátní řešení. Cílem bylo, aby byla Čezeta výkonná a snadno ovladatelná.

Čezeta Plynová rukojeť

Vytvořili jsme nejpřirozenější způsob ovládání skútru. Otočte plynovou rukojetí k sobě a vyražte vpřed. Chcete zabrzdit? Stačí rukojeťí otočit dopředu a plynule kontrolovat motorovou brzdu.


 

Čezeta Přepínač jízdních režimů

Programovatelý přepínač jízdních režimů vám nabízí možnost zvolit si jízdní mód s výkonem motoru, který vám vyhovuje a usnadní vaší jízdu.

Luxusní zpracování

Každá Čezeta je ručně vyrobená v naší továrně v Prostějově za využití dílů od nejlepších značek v Evropě, jako jsou Rizoma, Beringer, Michelin, Smiths a Sevcon. To garantuje špičkovou kvalitu a výkon bez kompromisů.

   

Otázky a odpovědi

Odpovědi na nejčastější otázky naleznete níže.

Zajímá-li vás něco dalšího, bez váhání nás kontaktujte.

Prodej

Kde si mohu koupit Čezetu?

Čezeta je dostupná v zemích EU i ve Švýcarsku a Norsku. Čezeta v tuto chvíli nezajišťuje export skútrů mimo EU. Zákazníci mají povinnost si svůj model 506 rezervovat v zemi EU, kde jej hodlají registrovat a provozovat.

Jak si mohu Čezetu koupit?

Kontaktujte nás na adrese prodej@cezeta.cz o dostupnosti a cenách.

Záruka

Jaká je záruka?

2 roky / 40 000 km na díly a práce, možnost prodloužení na 5 let / 100 000 km. Navíc poskytujeme na jeden rok asistenční a odtahovou službu pro skútr s krytím na cestu domů pro řidiče i spolujezdce; navíc zahrnujeme na rok i recepční asistenční službu, obojí u Europe Assistance.

Údržba

Jaká údržba je nutná?

U vaší Čezety 506 není třeba měnit olej, olejové filtry ani svíčky, a stejně tak není nutná kontrola výfukových plynů. Namísto toho provedeme na vašem skútru každoroční inspekci a přidáme jakákoli dostupná zlepšení pro vaši Čezetu.

Řidičské oprávnění

Jaký řidičák potřebuji?

Čezeta 506 spadá do evropské třídy "A1" (do výkonu 11 kW), což znamená, že je obecně možné ji řídit s oprávněním na automobil. To platí v České republice, na Slovensku, v Itálii, Lotyšsku, Španělsku, Polsku a Portugalsku. Další země, jako je Rakousko, Francie a Británie, vyžadují jednodenní základní výcvik bez závěrečné zkoušky. Každý stát má svoje vlastní podmínky. Pokud o nich máte pochybnosti, kontaktujte nás a my vám poradíme, nebo se zeptejte u dopravních úřadů ve své zemi.

A co pojištění?

V EU se pojištění vyřizuje stejným způsobem jako u jiných vozů a je dostupné u všech hlavních poskytovatelů. Obvykle bývá velmi levné, například v České republice nyní stojí kolem 900 korun (33 €) ročně, v závislosti na věku a vaší dosavadní historii.

Mohu jezdit na dálnici?

Ano, cestovní rychlost Čezety je dostatečná pro legální jízdu pro dálnici.

 

Baterie

Jak se skútr nabíjí?

Jednoduše zapojte nabíjecí kabel, který dostanete, do zabudované nabíječky a do jakékoli běžné domácí zásuvky 220-240V. Nabíjení je plně automatické a zastaví se, když jsou baterie nabité.

Jak dlouho se baterie nabíjí?

Model 506 se nabíjí rychlostí 42 km za hodinu v domácí 220-240V zásuvce a zhruba dvakrát rychleji z třífázového zdroje. Koncem roku 2017 představíme rychlou nabíječku, která nabíjí rychlostí asi na 80 % kapacity za 30 minut.

Jak poznám, kdy mám baterie nabít?

Na přístrojové desce je ukazatel, který vypadá stejně jako ukazatel stavu paliva. Pokud se baterie vybíjí, rozbliká se červené varovné světýlko.

Jsou baterie bezpečné?

Používáme baterie Panasonic 18650 LiFeYPO4. Stejné baterie používá také Tesla, jsou bezpečné a recyklovatelné.

Jak velká je baterie?

Můžete si vybrat mezi 4kW a 6kW.

Jaký má baterie výkon?

Model 506/01 má dojezd 100 km, maximální rychlost 85 km/h a zrychlení 0-50km/h za 4,3 sekund. Model 506/02 má dojezd 150 km, maximální rychlost 120 km/h a zrychlení 0-50km/h za 3,2 sekund. Rozdíl odpovídá přibližně 125ccm a 300ccm sportovnímu skútru.

Jak dlouho baterie vydrží?

Při správné péči ukazují testy životnost 2000 cyklů za 10 let, po kterých klesne výkon, ale baterie zůstává použitelná. Baterie je bezúdržbová.

Náklady

Kolik stojí palivo?

Když se nabíjí doma přes noc, palivo (elektřina) do Čezety 506 je asi o 50 % levnější než u 125ccm skútru s benzínovým motorem. To znamená méně než 1 euro na 100 km.

Další

Je Čezeta hlučná?

Je mnohem tišší než klasický skútr. Když "zaberete" za rukojeť (prudký rozjezd), ozve se na chvíli mírné zavrčení, ale pak je motorka tichá, až na zvuk motoru, kol na vozovce a větru při jízdě. Ve městě vám mohou přijít vhod zabudované bluetooth reproduktory, abyste upozornili ostatní na svou přítomnost.

Mohu vézt spolujezdce?

Model 506 je motocykl s dlouhým rozvorem náprav a dlouhým sedadlem, takže poskytuje dostatek místa i na spolujezdce.