Typ 506 - jako žádná jiná

Po třech letech vývoje bude představena na trh první limitovaná série 600 kusů Čezeta Typu 506, která připomíná uplynutí 60. výročí od doby, kdy se začaly tyto skútry výrábět. Objevujte naši vizi pro design a zjistěte, co dělá Typ 506 tak výjímečným.


> CENY A JAK OBJEDNAT

 

150 km
Vysoký
dojezd
Dojezd až 150 km rozšiřitelný na 250 km*. Dobíjení z pohodlí domova z veřejné sítě (110, 220V) díky vestavěné 1.8 kW výkonné nabíječce.

120 km/hod
Nejvýkonnější na světě
V kategorii A1 je Čezeta jedničkou díky svému výkonu. Patentované technologie umožňují snadné a přesné ovládání vysokého točivého momentu, díky kterému zažijete vzrušující jízdu.

50 let
Velmi dlouhá životnost
Čezeta je vyvinuta a vyrobena v České Republice z vysoce kvalitních materiálů a součástek. To zaručuje celoživotní bezproblémovou zábavu.

*Při použití přívěsného vozíku Čezeta, který bude představen během roku 2017.
Elektrický model 506 je dostupný:
● ve dvou výkonových variantách, 506/01 a 506/02
● s osobní asistenční službou 24/7 po dobu jednoho roku
● v deseti barevných variantách
● se šesti kusy volitelného příslušenství

EVROPSKÁ HOMOLOGACE
Skútr se řadí do skupiny A1, motocykly o objemu motoru nepřevyšujícím 125 cm3 a je možné ho řídit s řidičským oprávněním pro osobní automobil (v závislosti na legislativě jednotlivých států).

KAROSERIE
Rám z korozivzdorné oceli, tělo z kompozitního materiálu a ozdobné prvky z chromované oceli.
délka: 200 cm / rozvor kol: 134 cm
výška sedadla: 78 cm / světlá výška: 15 cm
délka sedadla: dostačující na to, aby se k vám pohodlně vešel i pasažér.
kola: zadní - 130/90/-13 / přední - 110/70/13
hmotnost bez baterie: 115 kg
hmotnost s baterií: 137 kg (506/01) / 147 kg (506/02)

VYLADĚNÝ MOTOR ČEZETA
506/01 nominální výkon 5.7kW / boost 8kW nabízí zrychlení 0-50 km/h za 4,5 sekundy a maximální rychlost 85km/h (lepší než skútr 125cc).
506/02 nominální výkon 9.2kW / boost 11kW nabízí zrychlení 0-50 km/h za pouhých 2,7 sekundy a maximální rychlost 120 km/h (stejně jako sportovní skútr 300cc)

BATERIE
Čezeta využívá ověřené vysoce výkonné baterie Panasonic 18650 (stejné baterie využívá i Tesla), které jsou integrovány do systému Čezeta Battery Management System.
Model 506/1 obsahuje sadu baterií o kapacitě 4kWh s napětím 84V a umožňuje průměrný dojezd 80–100 kilometrů.
Model 506/2 obsahuje o 50 % větší sadu baterií o kapacitě 6kWh s napětím 84V a umožňuje průměrný dojezd 120–150 kilometrů.

NABÍJENÍ
Výkonná vestavěná nabíječka o výkonu 1,8kW umožňuje nabíjení z kterékoliv standardní zásuvky (90V–260V) s rychlostí 42 kilometrů jízdy za hodinu nabíjení. Nabití do 80 % trvá 2 hodiny (pro model 506/1) nebo 3 hodiny (pro model 506/2). V rámci volitelného příslušenství je také možné zakoupit speciální prodlužovací kabel s konektorem typu 2 pro možnost nabíjení kdekoliv a kdykoliv (viz níže).

BRZDY A PNEUMATIKY
Přední kotoučová brzda - jeden kotouč (506/1), dva kotouče (506/2), zadní kotoučová brzda - jeden kotouč
Kombinovaný brzdový systém
Vlastní dvoupístkové plovoucí brzdové třmeny
Parkovací brzda
Pneumatiky Michelin 130/90-13 zadní a 110/70 - 13 přední

ZÁKLADNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ
Volič tří jízdních režimů a zpátečky na levé rukojeti
Bezpečnostní systém pro předcházení kolizím
Výkonná vestavěná nabíječka o výkonu 1,8kW a třímetrový kabel pro zapojení do standardních zásuvek
Přední úložné kapsy
Tachometr, ukazatel najetých kilometrů a ukazatel kapacity baterie
Spínací skříňka s klíčem, zámek řízení
Dvoutónový klakson
Nožní vypínač baterie
Dva 5V USB konektory
Nosič zavazadel, a úložný prostor pod sedadlem

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
1/ Větrný štít - vyrobený na Slovensku. Stejný, jako původní štíty vyráběné v 60. letech.
2/ Bílé boky pneumatik - vyráběné v České republice firmou Mitas.
3/ Alarm GPS/GSM CAN - vyrobený v České republice. Tento alarm se připojí na elektroniku skútru a dá se pohodlně ovládat pomocí mobilní aplikace.
4/ Adaptivní světlomet - LED "naklánějící se" světlomet s inteligentním úhlem náklonu, který kompenzuje světlo v karoserii. Při náklonu či v zatáčce se u světlometu na každé straně automaticky aktivují doplňková LED světla a optika a zajistí, že paprsek světla bude tam, kde má být - na silnici - a to při náklonu až do třiceti stupňů.
5/ Bluetooth reproduktory - vyráběny v České republice. Ještě bezpečnější reproduktory, které se dají jednoduše připojit k chytrému telefonu.
6/ Nabíjecí kabel pro nabíjení z veřejných dobíjecích stanic - třímetrový kabel s konektorem typu 2 pro nabíjení z veřejných dobíjecích stanic. Rychlost nabíjení je až dvakrát rychlejší, než při nabíjení z běžné zásuvky.Designová legenda

Čezeta má nejzajímavější design ze všech českých motocyklů. Oslavuje individualitu, nezávislost a snahu o potěšení už od roku 1957. Čezeta zůstává nejelegantnějším společníkem v pražských ulicích a parcích. Model 506 je tu pro nová dobrodružství.

Vytváření nových možností

Elegantní Čezeta 506 zachovává aerodynamický tvar klasické Čezety a zároveň přináší celou řadu nejen jízdních inovací. Nejzajímavější je nahrazení neekologického spalovacího motoru účinným elektromotorem o výkonu 11kW.

Záruka kvality

Skútry Čezeta jsou vyráběny s láskou a péčí v naší továrně v Prostějově z těch nejkvalitnějších materiálů a komponentů. Skútry mají plnohodnotnou homologaci pro celou EU, kde je možné je přihlásit.

 

Čezeta Sway™ plynová rukojeť

Unikátní obousměrný Čezeta Sway™ plyn při brzdění i akceleraci. Díky této plynové rukojeti můžete plynule kontrolovat rekuperační brzdění a ušetřit až 15% energie.

Čezeta Dynamics™ volič jízdních režimů

Unikátní Čezeta Dynamics ™ volič umožňuje snadnou změnu programovatelných jízdních režimů. Můžete vybírat z nastavení pro město, mokrou vozovku, nebo si užít plný výkon a točivý moment. Můžete také využít unikátní možnosti zařazení zpátečky na své Čezetě.

"Made in Europe" pro Zaručenou Kvalitu

Když si koupíte Čezetu, můžete si být jisti, že získáte nejkvalitnější komponenty od nejlepších evropských dodavatelů, jako jsou Rizoma, Beringer, Michelin, Smiths a Sevcon.

   

 "Ikona atomového věku ….... retrobudoucnost transportu s důkladnou výbavou." BBC