Menu

Navrženo pro silné zážitky

Jízda bez námahy, to je filozofie Čezety jíž více než 60 let. Přichází od člověka, který první Čezetu v roce 1957 navrhl - Jaroslava Františka Kocha. Byl to dobrodruh, motorkář a vynikající konstruktér. Z jeho zkušeností vzešel první model s označením 501.

Jeho Čezeta je rozpoznatelná na první pohled. Aerodynamická karoserie odrážela "kosmický věk" padesátých let a vyvolávala představu cesty ke hvězdám. Celý design byl ve své době naprosto revoluční, měl za cíl být jednoduchý, praktický a pohodlný i pro dva jezdce. V Československu se díky zaoblenému nosu skútru okamžitě vžila přezdívka "prasátko".

Jeho nekonvenční vzhled okouzlil celý svět a Čezeta se po tisících prodávala v celém východním bloku v padesátých a šedesátých letech. I přesto, že by byly skútry ve své době konkurenceschopné v celém světě, na západě jsou velmi vzácné. Tisíce lidí po celém světě stále jezdí na původních Čezetách a užívají si nevšední svezení.

Dnes Čezeta vyrábí malé série v prostějovské továrně, kde se ve třicátých letech stavěla slavná auta Wikov. Ty byly ve své době nejluxusnějšími vozy v Československu a přezdívalo se jim "Rolls Royce Československa". Čezety jsou vyráběny na zakázku pro konkrétní majitele ve velmi omezeném počtu. V roce 2019 jich bude vyrobeno pouze 300 a každý majitel tak získá opravdu výjimečný stroj. I nová Čezeta ztělesňuje principy, se kterými J.F.Koch připravoval původní revoluční řešení a je strojem, který můžete snadno a bez obav používat.

Inspirace inovacemi

Neil Eamonn Smith

"Nový model 506 přichází s inovacemi, které mají za cíl jediné - udělat jízdu vzrušující, přinášet vám radost, ale zůstat snadno ovladatelný pro každého. Více než tři roky pracovalo 30 inženýrů na návrhu, testování a homologaci modelu 506 a během této doby bylo mým úkolem CEO zajistit, aby byla dodržena koncepce Čezety a principy, ke kterým se hlásíme.

Během této doby tu bylo mnoho těžkých rozhodnutí a s nimi i mnoho chyb. Inovace, které jsme do Čezety přinesli, z ní dělají stroj mezi nejlepšími elektrickými skútry na světě - věrný svému československému designu, ale plný nových technologií, díky kterým je mnohem jednodušší, než kdykoliv předtím. Všem, kteří budou mít to štěstí vlastnit novou Čezetu, přeji mnoho šťastných a zábavných jízd."

Historie Čezety

3 nejdůležitější modely Čezety v její historii. Nová 506 na tuto
historii navazuje a posouvá ji zase o krok dál.

1957

501

První model měl velmi specifické jízdní vlastnosti i design a brzy se stal ikonou československých silnic.

1960

502

Druhá generace dostala vylepšený podvozek s klasickými tlumiči, lepší chlazení motoru, elektrický startér a blinkry.

1962

505

Poslední sériový stroj byl určený především pro práci, měl vozit drobné náklady, ale sloužil například poště nebo veterinářům.

Vyrobeno v České Republice

Výroba Čezety se nachází v historické továrně Wikov v Prostějově. Ve třicátých letech zde sídlil první československý výrobce luxusních vozů a po něm zde zůstaly originální prostory pro svařování, lakování, montáž a testy. V areálu továrny podporujeme místní učiliště, kde vychováváme novou generaci mechaniků pro Čezetu.

Nově obnovená továrna Čezety, s názvem "Wikov" v Prostějově, Česká republika.

Martin Parák
MANAŽER PRODUKCE

Vít Přecechtěl
MISTR

Naše továrna je poblíž centra Prostějova, několik minut od dálnice D46 na Olomouc (Exit 24). Parkování je k dispozici v areálu továrny.