Menu

Navrženo pro silné zážitky

Bez námahy, to je filozofie Čezety. Přišla od člověka, který vyrobil první skútr Čezeta: Jaroslava Františka Kocha. Dobrodruha a zdatného konstruktéra, který navrhl několik motocyklů a pracoval i v leteckém průmyslu. Jeho největším dílem je ale Čezeta, vše začalo typem 501.

Na první pohled poznáte Čezetu podle aerodynamické karoserie, která vznikla v duchu padesátých let, tedy "kosmické doby". Na Čezetě jste se mohli ve svých snech vydat ke hvězdám. V Československu se díky specifickému tvaru přední části Čezetě přezdívalo "prasátko".

Hned od začátku se Čezeta stala hitem a stala se symbolem svobody v době studené války. Čezeta se dočkala exportu do mnoha zemí především východního bloku, ale také například na Nový Zéland, kde se prodávala pod značkou "NZeta".

Čezeta nyní pokračuje ve výrobě skútrů v malých sériích s úpravami na přání zákazníka ve vlastní továrně v Prostějově. Britský entrepreneur Neil Eamonn Smith navrhl a vyvinul zatím poslední model Čezety - typ 506.

Po třech letech výzkumu a vývoje přichází na trh sběratelský hit. A to nejen díky ruční malosériové výrobě, ale i faktu, že jde o první sériový elektromobil vyráběný v České Republice. Čezeta píše novou kapitolu v příběhu prasátka - čistčího a zábavnějšího než kdy jindy.

Tisíc cest.
Jeden způsob jak je absolvovat.

Neil Eamonn Smith

"Svět potřebuje vyrábět méně výrobků vyšší kvality s dlouhou životností, vyrábět elektrická vozidla a vyrábět je na místě, kde se budou používat. Důležitá je především kvalita výroby.

To je tajemství úspěchu Čezety. Výsledkem je krásný a kvalitní produkt, který budete milovat celý svůj život a se kterým bude každá vaše cesta nezapomenutelným zážitkem.

Je to způsob, jak zajistit, že tu i za 100 let bude Čezeta a kvalitní a čisté životní prostředí. Naší myšlenku nejlépe vystihuje film, který můžete vidět níže."

Výroba

Výroba Čezety se nachází v historické továrně Wikov v Prostějově. Ve třicátých letech zde sídlil první československý výrobce luxusních vozů a po něm zde zůstaly originální prostory pro svařování, lakování, montáž a testy. V areálu továrny podporujeme místní učiliště, kde vychováváme novou generaci mechaniků pro Čezetu.

Nově obnovená továrna Čezety, s názvem "Wikov" v Prostějově, Česká republika.

Martin Parák
MANAŽER PRODUKCE

Vít Přecechtěl
MISTR

Naše továrna je poblíž centra Prostějova, několik minut od dálnice D46 na Olomouc (Exit 24). Parkování je k dispozici v areálu továrny.