Otázky a odpovědi

Odpovědi na nejčastější otázky naleznete níže.

Zajímá-li vás něco dalšího, bez váhání nás kontaktujte.

Prodej

Kde si mohu koupit Čezetu?

Čezeta je dostupná v zemích EU i ve Švýcarsku a Norsku. Čezeta v tuto chvíli nezajišťuje export skútrů mimo EU. Zákazníci mají povinnost si svůj model 506 rezervovat v zemi EU, kde jej hodlají registrovat a provozovat.

Jak si mohu Čezetu koupit?

Čezetu si můžete konfigurovat online a následně složte zálohu, nebo si ji objednejte přes prodejce Čezeta v dané zemi (bude určeno v roce 2017).

ZKUŠEBNÍ JÍZDY

Mohu si objednat zkušební jízdu?

Zkušební jízdy jsou dostupné v našem obchodě v Praze a u zástupce v každé zemi (bude určeno v průběhu roku 2017). Upozorňujeme však, že v první sérii (Constructor Series) bude vyrobeno pouze 600 kusů Čezeta 506, takže mnoho zákazníků objednává i bez zkušebních jízd, aby si svou Čezetu pojistili.

ZÁRUKA

Jaká je záruka?

2 roky / 40 000 km na díly a práce, možnost prodloužení na 5 let / 100 000 km. Navíc poskytujeme na jeden rok asistenční a odtahovou službu pro skútr s krytím na cestu domů pro řidiče i spolujezdce; navíc zahrnujeme na rok i recepční asistenční službu, obojí u Europe Assistance.

ÚDRŽBA

Jaká údržba je nutná?

U vaší Čezety 506 není třeba měnit olej, olejové filtry ani svíčky, a stejně tak není nutná kontrola výfukových plynů. Namísto toho provedeme na vašem skútru každoroční inspekci a přidáme jakákoli dostupná zlepšení pro vaši Čezetu.

ŘIDIČSKÉ OPRÁVNĚNÍ

Jaký řidičák potřebuji?

Čezeta 506 spadá do evropské třídy „A1“ (do výkonu 11 kW), což znamená, že je obecně možné ji řídit s oprávněním na automobil. To platí v České republice, na Slovensku, v Itálii, Lotyšsku, Španělsku, Polsku a Portugalsku. Další země, jako je Rakousko, Francie a Británie, vyžadují jednodenní základní výcvik bez závěrečné zkoušky. Každý stát má svoje vlastní podmínky. Pokud o nich máte pochybnosti, kontaktujte nás a my vám poradíme, nebo se zeptejte u dopravních úřadů ve své zemi.

A co pojištění?

V EU se pojištění vyřizuje stejným způsobem jako u jiných vozů a je dostupné u všech hlavních poskytovatelů. Obvykle bývá velmi levné, například v České republice nyní stojí kolem 900 korun (33 €) ročně, v závislosti na věku a vaší dosavadní historii.

Mohu jezdit na dálnici?

Ano, cestovní rychlost Čezety je dostatečná pro legální jízdu pro dálnici.

 

Baterie

Jak se skútr nabíjí?

Jednoduše zapojte nabíjecí kabel, který dostanete, do zabudované nabíječky a do jakékoli běžné domácí zásuvky 220-240V. Nabíjení je plně automatické a zastaví se, když jsou baterie nabité.

Jak dlouho se baterie nabíjí?

Model 506 se nabíjí rychlostí 42 km za hodinu v domácí 220-240V zásuvce a zhruba dvakrát rychleji z třífázového zdroje. Koncem roku 2017 představíme rychlou nabíječku, která nabíjí rychlostí asi na 80 % kapacity za 30 minut.

Jak poznám, kdy mám baterie nabít?

Na přístrojové desce je ukazatel, který vypadá stejně jako ukazatel stavu paliva. Pokud se baterie vybíjí, rozbliká se červené varovné světýlko.

Jsou baterie bezpečné?

Používáme baterie Panasonic 18650 LiFeYPO4. Stejné baterie používá také Tesla, jsou bezpečné a recyklovatelné.

Jak velká je baterie?

Můžete si vybrat mezi 4kW a 6kW.

Jaký má baterie výkon?

Model 506/01 má dojezd 100 km, maximální rychlost 85 km/h a zrychlení 0-50km/h za 4,3 sekund. Model 506/02 má dojezd 150 km, maximální rychlost 120 km/h a zrychlení 0-50km/h za 3,2 sekund. Rozdíl odpovídá přibližně 125ccm a 300ccm sportovnímu skútru.

Jak dlouho baterie vydrží?

Při správné péči ukazují testy životnost 2000 cyklů za 10 let, po kterých klesne výkon, ale baterie zůstává použitelná. Baterie je bezúdržbová.

Náklady

Kolik stojí palivo?

Když se nabíjí doma přes noc, palivo (elektřina) do Čezety 506 je asi o 50 % levnější než u 125ccm skútru s benzínovým motorem. To znamená méně než 1 euro na 100 km.

Další

Je Čezeta hlučná?

Je mnohem tišší než klasický skútr. Když „zaberete“ za rukojeť (prudký rozjezd), ozve se na chvíli mírné zavrčení, ale pak je motorka tichá, až na zvuk motoru, kol na vozovce a větru při jízdě. Ve městě vám mohou přijít vhod zabudované bluetooth reproduktory, abyste upozornili ostatní na svou přítomnost.

Mohu vézt spolujezdce?

Model 506 je motocykl s dlouhým rozvorem náprav a dlouhým sedadlem, takže poskytuje dostatek místa i na spolujezdce.