Menu

model 506

Vyrobeno pro dva

Čezeta byla zrozena v padesátých letech, v poválečné době československými inženýry. Vznikla v "kosmickém věku", ze kterého pochází i ikonický aerodynamický design, díky kterému Čezeta působí jako auto na dvou kolech a má dostatečně dlouhé sedlo pro dva. Poslední model 506 pokračuje v tradici a přináší další vývoj tradičního designu Čezety.

Vlastnosti

120-150km

Baterie Panasonic

Nabíjet lze jakýmkoliv napětím 110-240V. Všechny elektronické a počítačové systémy byly vyvinuty v Čezetě pro automatickou kontrolu všech funkcí pro maximální bezpečnost.

115 KM / HOD

Ovládání Čezety

Motor je řízen obousměrnou plynovou rukojetí a voličem jízdních režimů. Vše funguje automaticky a dohromady přináší jedinečný zážitek z jizdy.

50 let

Kvalitní vývoj

Vyrobeno v České Republice z těch nejkvalitnějších dílů od značek jako je Sevcon, Rizoma, nebo Beringer.

EVROPSKÁ HOMOLOGACE

Skútr se řadí do skupiny A1, motocykly o objemu motoru nepřevyšujícím 125 cm3 a je možné ho řídit s řidičským oprávněním pro osobní automobil (v závislosti na legislativě jednotlivých států).

KAROSERIE

délka: 200 cm / rozvor kol: 134 cm výška sedadla: 78 cm / světlá výška: 15 cm délka sedadla: dostačující na to, aby se k vám pohodlně vešel i pasažér. kola: zadní - 130/90/-13 / přední - 110/70/13 hmotnost bez baterie: 115 kg hmotnost s baterií: 137 kg (506/01) / 147 kg (506/02)

VYLADĚNÝ MOTOR ČEZETA

506/01 nominální výkon 5.7kW / boost 8kW nabízí zrychlení 0-50 km/h za 4,5 sekundy a maximální rychlost 85km/h (lepší než skútr 125cc). 506/02 nominální výkon 9.2kW / boost 11kW nabízí zrychlení 0-50 km/h za pouhých 2,7 sekundy a maximální rychlost 115 km/h (stejně jako sportovní skútr 200cc)

BATERIE

V baterii Čezeta jsou využity osvědčené výkonné články Panasonic LI-ion 18650 (Stejné jako ve vozech Tesla), které jsou řízeny systémem BMS Čezeta. Model 506/01 je osazen baterií o kapacitě 4 kWh a napětím 84 V a dojezdem 80 - 100 km. Model 506/02 je osazen baterií o kapacitě 6 kWh se jmenovitým napětím 84 V, která zajistí dojezd 120 - 150 km.

Karoserie

Měkké přirozené kontury Čezety pochází z padesátých let, jako svědectví "kosmického věku". Model 506 pokračuje v této posedlosti aerodynamikou a přesností, která definuje její charakter - zábavný a výkonný.

Přepracovaný design

Rám, podvozek, brzdy a elektronika modelu 506 byly vyvinuty inženýry Čezety. Cílem je, aby byl provoz skútru jednoduchý a automatický.

Přepínač jízdních režimů.

Jednoduchý volič nabízí možnost volby z několika výkonových režimů motoru až do sportovního výkonu 11 kW. S jeho pomocí můžete dokonce zařadit i zpátečku pro snažší manipulaci se strojem.

Plynová rukojeť.

Zcela nový způsob ovládání motorky. Otočte k sobě a zažijte působivé zrychlení, chcete zabrzdit? Tak otočte rukojeť od sebe a šetřete baterii.

Působivé zpracování

Nejsme masový výrobce. Místo hromadné výroby je každá Čezeta sestavena v naší továrně v České Republice z těch nejkvalitnějších komponentů evropských výrobců, jako jsou Rizoma, Beringer, Michelin, Smiths, Sevcon,... Naším cílem je vytvořit něco jedinečného přímo pro vás.

Sestavte si svou Čezetu

Čezeta je zakázkový výrobce skútrů speciálně pro vás. Vlastněte tento jedinečný stroj.

KONFIGURÁTOR ČEZETY

100% pokrytí mobilním servicem

Naším cílem je poskytovat nejlepší služby pro vás a vaší Čezetu. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout je záruční a pozáruční servis "Čezeta At Home". Váš servisní požadavek předáme mobilnímu servisnímu technikovi, který vás neprodleně kontaktuje a zajistí servis v pohodlí vašeho domova bez dalších poplatků.

Standardní záruka zahrnutá v ceně

2 roky/40 000 kilometrů

(podle toho, co nastane dříve) na díly a práci.

Rok využívání asistenční služby Europe Assistance, v případě poruchy poskytnutí asistence či doprava skútru do autorizovaného servisu Čezeta a pokrytí nákladů na taxi (do 50 kilometrů) a dále dle potřeby vlaku či autobusu pro řidiče a spolujezdce.

Rok využívání služeb 24/7 osobního asistenta (tzv. concierge), který vám pomůže zařídit cokoliv, co budete potřebovat.

Prodloužená záruka

Volitelná prodloužená záruka, která nahrazuje standardní záruku:

506/01

5 let/80 000 kilometrů

(podle toho, co nastane dříve) na díly a práci.

506/02

5 let/100 000 kilometrů

(podle toho, co nastane dříve) na díly a práci.

Servis a údržba

Vaše Čezeta model 506 Electric nevyžaduje žádnou výměnu oleje, palivových filtrů, zapalovacích svíček či emisní testy. Místo toho doporučujeme nechat váš skútr jednou ročně projít kontrolou, během které navíc můžeme implementovat jakákoliv dostupná vylepšení, která si budete přát.

Kontrola se zaměřuje především na: stav pneumatik a kol, kontrolu geometrie, kontrolu brzd a výměnu brzdové kapaliny, bezpečnostní kontrolu elektroniky, diagnostiku MCU, kontrolu baterie a případné vyvážení, mechanickou kontrolu rámu a karoserie; dále je v kontrole zahrnuta také služba přistavení skútru a konzultace ohledně případných vylepšení.

Svou každoroční prohlídku si můžete domluvit v nejbližším autorizovaném servisu Čezeta.

Autorizovaní servisní partneři Čezeta

Ve většině případů vyráží servisní technik Čezety k vám domů, mohou ale nastat vzácné situace, kdy k vám nejsme schopni přijet. V tom případě můžete využít jednoho z našich autorizovaných servisních partnerů. Jejich síť se bude postupně rozšiřovat do všech zemí Evropy. V případě rozsáhlejších oprav odvezeme Čezetu do naší továrny v Prostějově a zpět k vám. 

Otázky a odpovědi

Odpovědi na nejčastější otázky naleznete níže.

PRODEJ

1. Kde si mohu koupit Čezetu?

Čezeta je dostupná v zemích EU i ve Švýcarsku a Norsku. Čezeta v tuto chvíli nezajišťuje export skútrů mimo EU. Zákazníci mají povinnost si svůj model 506 rezervovat v zemi EU, kde jej hodlají registrovat a provozovat.

2. Jak si mohou koupit Čezetu

Kontaktujte nás na adrese prodej@cezeta.cz o dostupnosti a cenách.

Záruka

3. Jaká je záruka?

2 roky / 40 000 km na díly a práce, možnost prodloužení na 5 let / 100 000 km. Navíc poskytujeme na jeden rok asistenční a odtahovou službu pro skútr s krytím na cestu domů pro řidiče i spolujezdce; navíc zahrnujeme na rok i recepční asistenční službu, obojí u Europe Assistance.

Údržba

4. Jaká údržba je nutná?

U vaší Čezety 506 není třeba měnit olej, olejové filtry ani svíčky, a stejně tak není nutná kontrola výfukových plynů. Namísto toho provedeme na vašem skútru každoroční inspekci a přidáme jakákoli dostupná zlepšení pro vaši Čezetu.

ŘIDIČSKÉ OPRVÁNĚNÍ

5. Jaký řidičák potřebuji?

Čezeta 506 spadá do evropské třídy "A1" (do výkonu 11 kW), což znamená, že je obecně možné ji řídit s oprávněním na automobil. To platí v České republice, na Slovensku, v Itálii, Lotyšsku, Španělsku, Polsku a Portugalsku. Další země, jako je Rakousko, Francie a Británie, vyžadují jednodenní základní výcvik bez závěrečné zkoušky. Každý stát má svoje vlastní podmínky. Pokud o nich máte pochybnosti, kontaktujte nás a my vám poradíme, nebo se zeptejte u dopravních úřadů ve své zemi.

6. A co pojištění?

V EU se pojištění vyřizuje stejným způsobem jako u jiných vozů a je dostupné u všech hlavních poskytovatelů. Obvykle bývá velmi levné, například v České republice nyní stojí kolem 900 korun (33 €) ročně, v závislosti na věku a vaší dosavadní historii.

7. Mohu jezdit na dálnici?

Ano, cestovní rychlost Čezety je dostatečná pro legální jízdu pro dálnici.

NÁKLADY

8. Kolik stojí palivo?

Když se nabíjí doma přes noc, palivo (elektřina) do Čezety 506 je asi o 50 % levnější než u 125ccm skútru s benzínovým motorem. To znamená méně než 1 euro na 100 km.

BATERIE

8. Jak se skútr nabíjí?

Jednoduše zapojte nabíjecí kabel, který dostanete, do zabudované nabíječky a do jakékoli běžné domácí zásuvky 220-240V. Nabíjení je plně automatické a zastaví se, když jsou baterie nabité.

9. Jak dlouho se baterie nabíjí?

Model 506 se nabíjí rychlostí 42 km za hodinu v domácí 220-240V zásuvce.

10. Jak poznám, kdy mám baterie nabít?

Na přístrojové desce je ukazatel, který vypadá stejně jako ukazatel stavu paliva. Pokud se baterie vybíjí, rozbliká se červené varovné světýlko.

11. Jsou baterie bezpečné?

Používáme baterie Panasonic 18650 LiFeYPO4. Stejné baterie používá také Tesla, jsou bezpečné a recyklovatelné.

12. Jak velká je baterie?

Můžete si vybrat mezi 4kW a 6kW.

13. Jaký má baterie výkon?

Model 506/01 má dojezd 100 km, maximální rychlost 85 km/h a zrychlení 0-50km/h za 4,3 sekund. Model 506/02 má dojezd 150 km, maximální rychlost 120 km/h a zrychlení 0-50km/h za 3,2 sekund. Rozdíl odpovídá přibližně 125ccm a 300ccm sportovnímu skútru.

14. Jak dlouho baterie vydrží?

Pokud pečujeme o baterii správně, je garantovaná životnost 2000 cyklů během 10 let. Je to nájezd 200.000 až 300.000 km v závislost na velikosti baterie. Během této doby může kapacita baterie (a tedy i dojezd) klesnout o přibližně 20%. Ale baterie zůstává funkční a kromě motocyklu může být použita i jako domácí zásobní zdroj energie. Baterie je bezúdržbová.

Další

15. Je Čezeta hlučná?

Je mnohem tišší než klasický skútr. Když "zaberete" za rukojeť (prudký rozjezd), ozve se na chvíli mírné zavrčení, ale pak je motorka tichá, až na zvuk motoru, kol na vozovce a větru při jízdě. Ve městě vám může přijít vhod příplatkový bluetooth reproduktor, díky kterému upozorníte kolemjdoucí na svou přítomnost.

16. Mohu vézt spolujezdce?

Model 506 je motocykl s dlouhým rozvorem náprav a dlouhým sedadlem, takže poskytuje dostatek místa i na spolujezdce.

Máte zájem o Čezetu?

Pokud máte zájem o jednu Čezetu, nebo se jen chcete projet a podívat se jak to děláme. Napište nám

Napište nám