Menu

model 506

Síla. Rovnováha. Snadné řízení.

Elektrický model 506 je špičkový vysoce výkonný elektrický skútr nabízející okamžitý točivý moment, dlouhou dojezdovou vzdálenost, vynikající ovladatelnost a díky naší jedinečné SWAY plynové rukojeti také bezkonkurenční ovládání. Model 506 nabízí vyšší výkon než průměr a vylepšené standardní funkce.
Skútr Čezeta je vzácnější než Rolls Royce, měsíčně se jich vyrobí jen několik kusů. První série modelu 506 bude očíslována a označena zvláštním štítkem. Stejně jako jiné Čezety bude model 506 nabývat na hodnotě a časná čísla z první série se stanou sběratelskými předměty.

Nepřekonatelný výkon

Až 200 km

Dlouhá dojezdová vzdálenost

Velká baterie složená z článků Panasonic® o kapacitě od 4 do 8,5 kWh dojezd až 200 km – nejlepší dojezd na světě pro elektrický skútr! Výkonná 1.8 kW palubní nabíječka (110V – 240V) zajišťuje rychlé nabíjení kdekoliv z klasické domácí zásuvky. Baterie a nabíjení je řízeno počítačovým systémem na míru, který zaručuje maximální pohodlí a bezpečnost.

120 km/h

Sportovní výkon

HUB motor o výkonu 11 kW a točivém momentu, jaký mají sportovní motorky, dělá z modelu 506 jeden z nejrychlejších skútrů na světě. Naše jedinečná SWAY plynová rukojeť, volič jízdních režimů a výborný brzdový systém jsou perfektním mixem, díky kterému si užijete každou jízdu.

50 let

Kvalita, která má tradici

Navržena, vyrobena a sestavena u nás dle nejvyšších standardů kvality výroby, díky kterým si Čezeta vysloužila svoji legendární reputaci. Vybavená těmi nejlepšími evropskými komponenty od značek jako je Sevcon, Rizoma a Beringer.

EVROPSKÁ HOMOLOGACE

Skútr se řadí do skupiny A1, motocykly o objemu motoru nepřevyšujícím 125 cm3 a je možné ho řídit s řidičským oprávněním pro osobní automobil (v závislosti na legislativě jednotlivých států).

KAROSERIE

Rám z korozivzdorné oceli s komaxitovým nátěrem, hliníková vidlice a tělo z kompozitního materiálu. délka: 200 cm / rozvor kol: 134 cm výška sedadla: 78 cm / výška světla:: 15 cm / délka sedadla: 70 cm / kola: přední 110/90 - 13 a zadní 130/70-R13 hmotnost bez baterie: 115 kg hmotnost s baterií: 137 kg (506/01) / 147 kg (506/02 a 506/03) / 155 kg (506/04).

VYLADĚNÝ MOTOR ČEZETA

506/01 nominální výkon 5.7 kW / boost 8 kW nabízí zrychlení 0–50 km/h za 4,5 sekundy a maximální rychlost 85 km/h (lepší než skútr 125cc). 506/02 nominální výkon 9.2 kW / boost 11 kW nabízí zrychlení 0–50 km/h za pouhých 2,7 sekundy a maximální rychlost 120 km/h (stejně jako sportovní skútr 200cc)

BATERIE

Čezeta využívá ověřené vysoce výkonné baterie Panasonic 18650 (stejné baterie využívá i Tesla), které jsou integrovány do systému Čezeta Battery Management System. Model 506/1 obsahuje sadu baterií o kapacitě 4kWh s napětím 84V a umožňuje průměrný dojezd 70–100 kilometrů. Model 506/2 a 506/3 obsahuje o 50 % větší sadu baterií o kapacitě 6kWh s napětím 84V a umožňuje průměrný dojezd 100–150 kilometrů. Model 506/4 obsahuje sadu baterií o kapacitě 8, 5kWh s napětím 84V a umožňuje průměrný dojezd 140–200 kilometrů.

Lehká konstrukce

Plynulé obrysy Čezety mají původ v aerodynamice padesátých let jako důkaz estetiky „kosmického věku“ té doby. Nový typ 506 se z toho vyvinul v kompozitní karosérii a ocelový pozinkovaný rám. Přesto, že je velký, celý skútr váží pouze 137 kg.

Krásné budíky

Vybavení modelu 506 je jednoduché a klasické. Je vyrobeno legendárním britským výrobcem "Smiths" a připomíná originální budíky Čezety z padesátých let. Jsou to ale jsou moderní budíky, které měří rychlost, ujetou vzdálenost a výkon baterie. Zasazeny jsou v klasickém bílém rámu, doplněném o chromované kryty.

Powergrip™ Přepínač jízdních režimů

Náš Powergrip™přepínač jízdních režimů, který byl navržen a sestrojen přímo Čezetou, je upevněn na řidítkách a nabízí 3 jízdní možnosti, které regulují výkon a fungují jako digitální převodovka. Přepínání mezi režimy je jednoduché, provádí se pouze otočením rukojeti. Je zde i možnost couvání, což činí Čezetu dobře ovladatelnou ve všech směrech.

Sway™ Plynová rukojeť

Další patentovanou inovací od Čezety je rukojeť, která vám pomáhá řídit motocykl na milimetr přesně. Otočte k sobě pro přidání plynu – otočte od sebe pro zpomalení a současně k vrácení energie zpět do baterie. Jakmile si zvyknete, nebudete chtít nic jiného.

Brzdový systém na míru

Brzdový systém byl vyvinut speciálně pro využití vidlic modelu 506 a zadního elektromotoru, celokruhový hydraulický systém má skvělý brzdný výkon. Můžete bezpečně zpomalit z 50 km/h na 0 na pouhých 8 metrech, což je o mnohem efektivnější než u běžných motocyklů. Pokud se podíváte na brzdový systém zblízka, můžete si všimnout roztomilého detailu…chro chro!

Sběratelský štítek

Každá motorka z první řady je označena touto speciální plaketkou, které potvrzuje historickou hodnotu Čezety.

Nabíječka s vysokým výkonem

Výkonná palubní nabíječka byla navržena výhradně pro použití v automobilovém průmyslu. Nabíječka o výkonu 1.8 kW u modelu 506 může dobít baterku na dojezd 42 km během jedné hodiny nabíjení. Lze ji zapojit do běžné domácí zásuvky kdekoli na světě. K dostání je i adaptér 'Typ 2', který je možné připojit k nabíjecím stanicím, přičemž naše pokročilé elektronické ovládání zajistí optimální nabíjení baterií.

Přizpůsobitelné úložné prostory

Model 506 má mnoho úložných prostor. Pod sedadlem je uzamykatelná odkládací schránka vystlaná kobercem, dále je zde zadní nosič / zámek helmy, přední nosič a pouzdro (které může nést až 15 kg) a kožený pouzdro třeba na láhev vína v prostoru pro nohy.

Představte si, že už nikdy nebudete muset kupovat palivo

Pomáháme našim majitelům postavit jednoduché solární nabíječky. Typický systém, jako ten na obrázku níže, využívá 4 solární panely ke generování až 320 Wh. Během průměrného dne by měl vygenerovat 50 km dojezdové vzdálenosti… pomocí bezplatné energie od slunce. :)

Kvalitní výroba... v České republice!

Naše továrna je v České republice, v srdci evropského automobilového průmyslu. To znamená, že si můžeme nechat všechny naše díly vyrábět lokálně a můžeme tak mít dohled nad jejich kvalitou. Víme, že nemůžeme cenou konkurovat masovým motocyklům z Asie, ale jak se říká: "Kvalitu si pamatujeme dlouho poté, co zapomeneme cenu".

Otázky a odpovědi

Nejčastější dotazy, které dostáváme.
Pokud máte jiné dotazy, prosím neváhejte nás kontaktovat.

PRODEJ

1. Kde si mohu koupit Čezetu?

Na domovské stránce je uvedena připravovaná výroba produkce 506 pro okamžitou rezervaci – nebo si můžete z konfigurátoru objednat motorku na míru. Sestavení a dodávka obvykle trvá 2–3 měsíce.

2. Kam Čezetu doručujete?

Model 506 má EU homologaci a je s ním povolené jezdit ve všech zemích EU a ve Švýcarsku. Můžeme jej dodat i do jiných zemí, s výhradou určitých podmínek týkajících se registrace a poprodejního servisu.

Záruka

3. Jaká je záruka?

Model 506 má standardní dvouletou záruku na dva roky / 40 000 km (506/01 - 506/04), nebo můžete dokoupit prodlouženou záruku na 5 let / 80 000 km (4kWh) nebo 5 let / 100 000 km (6kWh a 8.5kWh).

Údržba

4. Jaká údržba je vyžadována?

Vaše Čezeta 506 nevyžaduje výměnu oleje, palivových filtrů, svíčky, nebo kontroly emisí. Místo toho nabízíme pravidelnou servisní kontrolu u autorizovaného partnera Čezety (najdete jej zde). Zároveň vám při kontrole implementuje všechny dostupné aktualizace, které vaši Čezetu vylepší.

ŘIDIČSKÉ OPRVÁNĚNÍ

5. Jaké řidičské oprávnění potřebuji?

Model 506 je homologovaný v kategorii "A1" (do 11 kW výkonu), to znamená, že v České republice, na Slovensku a v několika dalších státech EU je možné je možné jej řídit s řidičským oprávněním na osobní automobil. Ostatní země, jako Rakousko, Francie a Velká Británie vyžadují jednodenní trénink bez závěrečného testu. Každá země má své vlastní podmínky, v případě dotazů proto kontaktujte prosím své lokální úřady.

6. A co pojištění?

V EU je pojištění odpovědnosti stejné jako u ostatních vozidel a je nabízeno všemi velkými pojišťovnami. V ČR se pohybuje okolo 350 Kč na rok, v závislosti na věku a řidičské historii.

7. Mohu jezdit na dálnici?

Ano, s vaším A1 řidičským oprávněním.

NÁKLADY

8. Kolik stojí palivo?

Provoz Čezety stojí zhruba 21 Kč za 100 km, což je přibližně 1/10 nákladů na provozování dieselového automobilu. Je to pravděpodobně nejlevnější způsob cestování kromě kola.

BATERIE

8. Jak můžu skútr nabíjet?

Jednoduše zapojte kabel do palubní nabíječky a druhý konec do standardní zásuvky 230V. Nabíjení je kompletně automatické a zastaví se ve chvíli, kdy je baterie plná.

9. Jak dlouho trvá nabití baterie?

Baterie se dobíjí rychlostí 42 km za hodinu z domácí zásuvky o napětí 220–240 V. Nabíjení ze zásuvky s nižším napětím bude proporcionálně pomalejší.

10. Jak vím, kdy nabíjet?

Na palubní desce je ukazatel stavu baterie podobný ukazateli stavu paliva. Pokud máte nízkou kapacitu baterie, budete upozornění blikající kontrolkou, doporučujeme vám, abyste přepnuli do nejpomalejšího jízdního režimu.

11. Jsou baterie bezpečné?

Sada baterií je sestavena z článků Panasonic 18650 Li-ion (stejné články využívá Tesla). Jedná se o bezpečné a recyklovatelných článků, které mají dlouhou životnost, pokud jsou správně používány.

12. Jak velký je battery pack?

Máte na výběr mezi 4 kWh, 6 kWh nebo 8.5 kWh.

13. Jaký je dojezd sady baterií?

Nejmenší 4kWh baterie poskytne průměrný dojezd přibližně 85 km, 6kWh 125 km a 8,5 kWh přibližně 170 km. Tato čísla se mohou lišit v závislosti na hmotnosti jezdce, terénu, teplotě, větru a rychlosti.

14. Jakou má životnost má sada baterií?

Testy garantují životnost 2000 cyklů po dobu deseti let, což znamená dojezd 200–300 000 km v závislosti na velikosti baterie. Během tohoto času může kapacita baterie (a dojezd) klesnout o zhruba 20 %, ale bude stále použitelná ať už ve skútru, případně je možné ji zrecyklovat. Sada obsahuje elektronické systémy řízení a nevyžaduje údržbu.

Další

15. Vydává Čezeta nějaký zvuk?

Nevydává prakticky žádné zvuky, není zde ani hnací řemen, který by byl hlučný. Když jedete, slyšíte jen vítr. Pro použití ve městě použijte volitelný Bluetooth reproduktor, který upozorní ostatní účastníky provozu na vaši přítomnost.

16. Mohu jezdit se spolujezdcem?

Ano, je Čezeta je skútr-limuzína s dlouhým sedlem a lištami na nohy a poskytuje dostatek místa pro dalšího cestujícího. Dámy a skotští pánové mohou sedět pohodlně bokem.

Vyzkoušejte si elektrickou
Čezetu 506 na vlastní kůži

Zastavte se v našem pražském showroomu

ZJISTĚTE DOSTUPNOST

Projekt

Inovace – čezeta motors
s.r.o.(cz.01.1.02/0.0/0.0/17_109/0011087) je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem realizace projektu společnosti čezeta motors s.r.o. je zavedení produktové a procesní inovace v činnosti podniku. Místem realizace je Olomoucký kraj, město Prostějov.